Special Forces of Universe
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Special Forces of Universe

Forum των Special Forces Of Universe


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Αποστολές

+5
Harlequin
jowhn
Yakubu
Crazyman
Blood Ravens
9 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 5]

51Αποστολές - Σελίδα 3 Empty Απ: Αποστολές Τετ Ιαν 09 2008, 11:11

Επισκέπτ


Επισκέπτης

dn thn palevoume

52Αποστολές - Σελίδα 3 Empty Απ: Αποστολές Τετ Ιαν 09 2008, 11:34

Επισκέπτ


Επισκέπτης

kai idou to apotelesma

Η αποστολή εξερεύνησης κατέλαβε ένα σκάφος-φάντασμα. Δε στάθηκε δυνατό μάθουμε τι απέγινε το πλήρωμα αλλά οι τεχνικοί μπορέσαν και συγκέντρωσαν την αντιύλη που μετέφερε.
Εχεις Αντιύλη 131.

53Αποστολές - Σελίδα 3 Empty Απ: Αποστολές Σαβ Ιαν 12 2008, 10:05

Harlequin

Harlequin
Κατασκοπευτικό
Κατασκοπευτικό

Σε μια απόστολή πάω με άδια σκάφη όπως όταν κάνω επίθεση ή πρέπει να στείλω και δευτέριο για την περίπτωση που βρουν άλλα σκάφη;

54Αποστολές - Σελίδα 3 Empty Απ: Αποστολές Σαβ Ιαν 12 2008, 12:39

Crazyman

Crazyman
Spammer
Spammer

Εγώ πάντα με άδεια σκάφη πάω (μάλλον πήγαινα Sad ) και σκάφοι έφερνα πίσω καινούργια άρα δε νομίζω να παίζει ρόλο!

55Αποστολές - Σελίδα 3 Empty Απ: Αποστολές Τρι Ιαν 15 2008, 14:15

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Η εξερευνητική αποστολή ακολούθησε κάποιες παράξενες ενδείξεις που προέρχοταν από ένα αστεροϊδή. Στο πυρήνα του, εντοπίστηκε αντιύλη. Η ερευνητές πήραν τον αστεροϊδή για να προσπαθήσουν να εξορύξουν την αντιύλη.
Εχεις Αντιύλη 108.

56Αποστολές - Σελίδα 3 Empty Απ: Αποστολές Τρι Ιαν 15 2008, 17:18

Harlequin

Harlequin
Κατασκοπευτικό
Κατασκοπευτικό

3 φορές έχω βρει αντιύλη...

έχω 483 Razz

υ.γ.: οι εξωγηίνοι είναι άτιμοι...
σε σένα φέρανε λιγότερα...
σε μένα είχανε διπλασια σκάφη + 2 θωρηκτά αναχαίτισης που εγώ τα βλέπω με κυάλια :S

57Αποστολές - Σελίδα 3 Empty Απ: Αποστολές Τετ Ιαν 16 2008, 15:55

Panag0s

Panag0s
Administrator
Administrator

Έγω τις σταμάτησα τελείως...
τώρα σίγα σίγα αρχίζω να βγάζω στόλο και θα δείτε και τις δικές μου αναφορές!

58Αποστολές - Σελίδα 3 Empty Απ: Αποστολές Πεμ Ιαν 17 2008, 10:55

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Συναντήσαμε εν παράξενο ον, που μας πρόσφερε ένα κιβώτιο με αντιύλη ως αντάλαγμα, για μερικούς απλούς μαθηματικούς υπολογισμούς
Εχεις Αντιύλη 141.

Εγγραφή από το ημερολόγιο του τμήματος αντικατασκοπείας: Φαίνεται πως αυτό το τμήμα του σύμπαντος είναι ανεξερεύνητο.

ti alo tha doume !!!

59Αποστολές - Σελίδα 3 Empty Απ: Αποστολές Πεμ Ιαν 17 2008, 17:57

Harlequin

Harlequin
Κατασκοπευτικό
Κατασκοπευτικό

έχω μαζέψει 940 αντιύλη από αποστολές (α και έχω έμπορο μετάλου-δευτερίου Razz

60Αποστολές - Σελίδα 3 Empty Απ: Αποστολές Τρι Ιαν 22 2008, 15:27

Panag0s

Panag0s
Administrator
Administrator

Για άγνωστη αιτία, το άλμα της αποστολής πήγε στραβά. Σχεδόν προσγειώθηκε στην καρδιά ενός ήλιου. Ευτυχώς προσγειώθηκε σε γνωστό σύστημα, αλλά το άλμα επιστροφής θα καθυστερήσει περισσότερο από το αναμενόμενο.

61Αποστολές - Σελίδα 3 Empty Απ: Αποστολές Τρι Ιαν 22 2008, 15:28

Panag0s

Panag0s
Administrator
Administrator

Η πρώτη που έκανε μετά άπο πολλή καιρό και βλέπεται πως πήγε Sad

62Αποστολές - Σελίδα 3 Empty Απ: Αποστολές Τρι Ιαν 22 2008, 21:15

Panag0s

Panag0s
Administrator
Administrator

Σε ένα απομονωμένο αστεροϊδή ανακαλύψαμε κάποιους εύκολα προσβάσιμα πεδία πόρων και εξορύξαμε με επιτυχία μερικούς.
Εχεις Μέταλλο 2.628.


Κάτι έγινε και σήμερα!!!
Πάμε για την επόμενη τώρα Razz

63Αποστολές - Σελίδα 3 Empty Απ: Αποστολές Κυρ Ιαν 27 2008, 23:04

Harlequin

Harlequin
Κατασκοπευτικό
Κατασκοπευτικό

έχω μαζέψει 4 καταδρομικά 5 καταδιωκτικά 42 κατασκοπευτικά 28 μικρά και 9 μεγάλα μεταγωγικά 8 ελαφρά και 15 βαριά μαχητικά την τελευταία βδομάδα...

υπόψην υπερδιαστημική τεχνολογία έχω ακόμα στο 2 (δε μπορώ να φτιάξω καταδρομικά)

64Αποστολές - Σελίδα 3 Empty Απ: Αποστολές Δευ Ιαν 28 2008, 00:36

z_asterios


Μικρό Μεταγωγικό
Μικρό Μεταγωγικό

εγώ από την δεύτερη φορά πήρα 1 καταδρομικά 2 καταδιωκτικά 2 μικρά μεταγωγικά. γύρω στους 6000 κρύσταλλο και 10.000 σε μέταλλο σε άλλες αποστολές

65Αποστολές - Σελίδα 3 Empty Απ: Αποστολές Δευ Φεβ 11 2008, 09:38

Επισκέπτ


Επισκέπτης

meta apo mia bdomada eipa na ksanaksekinisw apostoles kai dite ti egine....

Ο κυβερνήτης της αποστολής δε κοιμήθηκε καλά το βράδι, με αποτέλεσμα κάνει λάθος υπολογισμούς για το πέρασμα από τη Διαγαλαξιακή Πύλη. Όχι μόνο μετέβη ο στόλος σε τελείως διαφορετικό σημείο από το προκαθορισμένο, αλλά θα χρειαστεί και πολύ περισσότερο χρόνο για να επιστρέψει.

Εγγραφή από το ημερολόγιο του τμήματος αντικατασκοπείας: Είναι ωραίο το συναίσθημα, να είμαστε οι πρώτοι που ταξιδευουμε σε αυτό τον ανεξερεύνητο τομέα.

66Αποστολές - Σελίδα 3 Empty Απ: Αποστολές Δευ Φεβ 11 2008, 14:40

Crazyman

Crazyman
Spammer
Spammer

Εγώ είπα να αρχίσω και πάλι τις αποστολές! Πρώτη αποστολή μου έφερε 4 μικρά μεταγωγικά, 4 μικρά μαχητικά και 16 κατασκοπευτικά στελέχη! Η δεύτερη αποστολή 16.000 Μέταλλο και η τρίτη....
Διερχόμαστε διαμέσου των απομειναριών κάποιας προηγούμενης αποστολής. Οι τεχνικοί μας θα προσπαθήσουν να θέσουν κάποια σκάφη σε πάλι λειτουργία.

Τα ακόλουθα σκάφη, αποτελούν πλέον μέρος του στόλου:
Κατασκοπευτικό Στέλεχος 34

Εγγραφή από το ημερολόγιο του μηχανοστασίου: Δυστυχώς δεν έχουμε αρκετή χωρητικώτητα για να φέρουμε μαζί μας πίσω, όλα τα σκάφη που εντοπίσαμε.

Εγγραφή από το ημερολόγιο του τμήματος αντικατασκοπείας: Φαίνεται πως αυτό το τμήμα του σύμπαντος είναι ανεξερεύνητο.


Έ έλεος ρε έχω 56 κατασκοπευτικά στελέχη... έλεος... Razz

67Αποστολές - Σελίδα 3 Empty Απ: Αποστολές Δευ Φεβ 11 2008, 14:48

Crazyman

Crazyman
Spammer
Spammer

Anatolia έγραψε:Ο κυβερνήτης της αποστολής δε κοιμήθηκε καλά το βράδι, με αποτέλεσμα κάνει λάθος υπολογισμούς για το πέρασμα από τη Διαγαλαξιακή Πύλη. Όχι μόνο μετέβη ο στόλος σε τελείως διαφορετικό σημείο από το προκαθορισμένο, αλλά θα χρειαστεί και πολύ περισσότερο χρόνο για να επιστρέψει.

Anatolia βρήκα την αιτία που τον πήρε ο ύπνος πάνω στο τιμόνι! Καλά ρε ξέχασες να αγοράσεις καφετέρια; Razz Wink

Anatolia έγραψε:Σε ένα μικρό φεγγάρι με δική του ατμόσφαιρα, η αποστολή εντόπισε τεράστιες ποσότητες ακατέργαστων πόρων. Το πλήρωμα βρίσκεται στο έδαφος και προσπαθεί να φορτώσει αυτό το φυσικό θυσαυρό.
Εχεις Δευτέριο 2.645.

Καταχώρηση στο ημερολόγιο της γέφυρας: Ακόμα και μετά τη χρήση της καφετέριας και όλων των χώρων υποδοχής σαν αποθηκευτικούς χώρους, δεν μπορούμε να μεταφέρουμε όλους τους πόρους που εντοπίσαμε.

apo pote balane kefeteries ? ara giauto mou dini tsampa frouta o beropoulos gia na ta bazo mazi me to kafedaki gia na min to pinoun kserosfiri ala oti eixa kai xorous ipodoxis dn to iksera mipos eine gia na ipodexome thn simaxia mou? Paidia simera to bradi party sthn kafeteria mou

68Αποστολές - Σελίδα 3 Empty Απ: Αποστολές Τετ Φεβ 13 2008, 11:16

Επισκέπτ


Επισκέπτης

etsi eksigite malon tha prepi na agoraso mia ala molis orthopodiso giati me katastrepse o tagor

69Αποστολές - Σελίδα 3 Empty Απ: Αποστολές Τετ Φεβ 13 2008, 15:21

Crazyman

Crazyman
Spammer
Spammer

Μία πρωτόγονη φυλή πειρατών μας επιτίθεται με τα αστροσκάφη τους, αν μπορούμε να τα ονομάσουμε έτσι. Αν τα πυρά τους γίνουν επικύνδινα θα αναγκαστούμε να ανταποδώσουμε.

Εγγραφή από το ημερολόγιο του τμήματος αντικατασκοπείας: Είναι ωραίο το συναίσθημα, να είμαστε οι πρώτοι που ταξιδευουμε σε αυτό τον ανεξερεύνητο τομέα.


Στο 2008-02-13 00:45:21 οι ακόλουθοι στόλοι συναντήθηκαν στο πεδίο μάχης:
Επιτιθέμενος Crazy ([2:330:15])
Όπλα: 60% Ασπίδες: 60% Θωράκιση: 60%
Μικ.Μεταγωγικό 9
Μεγ.Μεταγωγικό 3
Ε.Μαχητικό 4
Β.Μαχητικό 6
Καταδιωκτικό 2
Καταδρομικό 2
Κατασκ.Στέλ. 30
Αμυνόμενος Piraten ([2:330:16])
Όπλα: 30% Ασπίδες: 30% Θωράκιση: 30%
Μικ.Μεταγωγικό 2
Ε.Μαχητικό 4
Β.Μαχητικό 1
Κατασκ.Στέλ. 8
Μετά την μάχη ...
Αποστολές - Σελίδα 3 Spacer
Επιτιθέμενος Crazy ([2:330:15])
Μικ.Μεταγωγικό 9
Μεγ.Μεταγωγικό 3
Ε.Μαχητικό 4
Β.Μαχητικό 6
Καταδιωκτικό 2
Καταδρομικό 2
Κατασκ.Στέλ. 28
Αμυνόμενος Piraten ([2:330:16])
καταστράφηκε!
Έπιασε
- μέταλλο, - κρύσταλλο και - δευτέριο.
Ο επιτιθέμενος έχασε συνολικά - μονάδες.
Ο αμυνόμενος έχασε συνολικά - μονάδες.
Σε αυτές τις συντεταγμένες τώρα αιωρούνται - μέταλλο και - κρύσταλλο.
Η πιθανότητα δημιουργίας φεγγαριού είναι 0 %.
-- Greek converter for ogame.gr Wink --


Ε έλεος σήμερα ρε... πο πο άρχισε η γκαντεμιά μου πάλι...; Sad grrrr...

70Αποστολές - Σελίδα 3 Empty Απ: Αποστολές Παρ Μαρ 07 2008, 22:47

z_asterios


Μικρό Μεταγωγικό
Μικρό Μεταγωγικό

Σε ένα μικρό φεγγάρι με δική του ατμόσφαιρα, η αποστολή εντόπισε τεράστιες ποσότητες ακατέργαστων πόρων. Το πλήρωμα βρίσκεται στο έδαφος και προσπαθεί να φορτώσει αυτό το φυσικό θυσαυρό.
Εχεις Μέταλλο 44.286.

Εγγραφή από το ημερολόγιο του τμήματος αντικατασκοπείας: Είναι ωραίο το συναίσθημα, να είμαστε οι πρώτοι που ταξιδευουμε σε αυτό τον ανεξερεύνητο τομέα.

71Αποστολές - Σελίδα 3 Empty Απ: Αποστολές Κυρ Απρ 20 2008, 14:00

EFTHIMIOS

EFTHIMIOS
Κατασκοπευτικό
Κατασκοπευτικό

04-20 05:36:21 Διοίκηση στόλου Αποτελέσματα εξερεύνησης [9:54:16]
Το μόνο που απέμεινε από την αποστολή εξερεύνησης, είναι αυτή η τελευταία επικοινωνία: zzzzzz....αυτό....zzzzzz....τρομερό....zzzzzz....δεν....zzzzzz....βοήθ....zzzzzzzzzzzzzzzzz...



Ειπα και εγω να φτιαξω ενα αξιολογο στολο στον 9 και μου τον εφαγε η μαρμαγκα χαχαχαχαχαχα....παλι απο την αρχη.....δεν πειραζει........

72Αποστολές - Σελίδα 3 Empty Απ: Αποστολές Δευ Ιουν 23 2008, 18:26

Warblade

Warblade
Βομβαρδιστικό
Βομβαρδιστικό

Η αποστολή εξερεύνησης κατέλαβε ένα σκάφος-φάντασμα. Δε στάθηκε δυνατό μάθουμε τι απέγινε το πλήρωμα αλλά οι τεχνικοί μπορέσαν και συγκέντρωσαν την αντιύλη που μετέφερε.
Εχεις Αντιύλη 138.

73Αποστολές - Σελίδα 3 Empty Απ: Αποστολές Τρι Ιουν 24 2008, 10:50

Panag0s

Panag0s
Administrator
Administrator

Η αποστολή εξερεύνησης εντόπισε ένα μικρό αστεροϊδή, από τον οποίο μπορούν να εξορυχθούν κάποιοι πόροι.
Εχεις Δευτέριο 47.796.


Τα γενέθλια του καπετάνιου μάλλον δεν έπρεπε να γίνουν σε αυτόν τον απομονωμένο πλανήτη. Ένας τρομερός πυρετός άγνωστης αιτιολογίας, έστειλε το περισσότερο πλήρωμα της αποστολής στο δωμάτιο πρώτων βοηθειών για το υπόλοιπο της αποστολής. Η επιχείρηση κατέρρευσε λόγω έλλειψης προσωπικού.

το 2ο το αφηνω ασχολιαστο... :smashPC:

74Αποστολές - Σελίδα 3 Empty Απ: Αποστολές Τρι Ιουν 24 2008, 11:50

Warblade

Warblade
Βομβαρδιστικό
Βομβαρδιστικό

Μια απρόσμενη ανάστροφη σύζευξη στα ενεργειακά στροφεία επίσπευσε την επιστροφή της αποστολής, επιστρέφει νωρίτερα από το αναμενόμενο. Οι πρώτες αναφορές ενημερώνουν ότι δεν υπάρχει κάτι αξιόλογο να αναφέρουν.

75Αποστολές - Σελίδα 3 Empty Απ: Αποστολές Τρι Ιουν 24 2008, 20:05

Warblade

Warblade
Βομβαρδιστικό
Βομβαρδιστικό

Η ναυαρχίδα της αποστολής συγκρούστηκε με ξένο σκάφος που έκανε άλμα χωρίς προειδοποίηση. Το ξένο σκάφος ανατινάχτηκε και η ζημιά στη ναυαρχίδα ήταν εκτεταμένη. Μόλις ολοκληρωθούν οι απαραίτητες επισκευές, ο στόλος θα ξεκινήσει το ταξίδι της επιστροφής καθώς η αποστολή δε μπορεί να συνεχιστεί κάτω από αυτές τις συνθήκες.

Εγγραφή από το ημερολόγιο του τμήματος αντικατασκοπείας: Είναι ωραίο το συναίσθημα, να είμαστε οι πρώτοι που ταξιδευουμε σε αυτό τον ανεξερεύνητο τομέα.

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης